Patronat PIE nad 11. Forum Pelletu

Polska Izba Ekologii ma przyjemność po raz kolejny objąć patronatem Forum Pelletu. 

Już 15–16 czerwca branża pelletowa znów spotka się nad morzem! Tegoroczne 11. Forum Pelletu odbędzie się Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon.

Producenci pelletu, krajowi i międzynarodowi traderzy biomasy, dostawcy technologii do fabryk pelletu, przedstawiciele firm logistycznych i certyfikacyjnych, a także odbiorcy pelletu z sektora energetycznego i ciepłowniczego będą uczestnikami największej krajowej konferencji branżowej poświęconej pelletowi drzewnemu.

Tegoroczna edycja Forum Pelletu będzie szczególnie mocno koncentrować się na wpływie globalnego rynku biomasy na sytuację sektora w Polsce. Branża pelletowa funkcjonuje dziś w międzynarodowym otoczeniu, w którym dostępność surowca, kierunki handlu, koszty logistyki oraz polityka energetyczna poszczególnych państw mają bezpośredni wpływ na krajowych producentów i odbiorców.

Wśród kluczowych tematów Forum znajdą się w tym roku kwestie dostępności surowca do produkcji pelletu, zmian w międzynarodowych przepływach biomasy oraz rosnąca rola nowych graczy na rynku, w tym podmiotów z Azji i Ameryki Południowej.


REJESTRACJA na Forum Pelletu

Zarejestruj się na Forum Pelletu już dziś!


Co jeszcze na 11. Forum Pelletu?

  • czego nauczyła się branża po kryzysie z początku roku?
  • czy import z krajów europejskich i spoza UE to incydent czy trend, który będzie rósł?
  • co oznacza dla producentów implementacja dyrektywy RED III?
  • jak budować przewagę konkurencyjną w dobie social mediów?
  • jak optymalizować koszty i jakie rozwiązania logistyczne warto wybrać?
  • na jakie rozwiązania technologiczne warto postawić?


Więcej informacji: www.magazynbiomasa.pl/konferencje/forum-pelletu/

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zaproszenie na konferencję „ESG od nauki do praktyki: Środowisko – Społeczeństwo – Ład zarządczy”

Polska Izba Ekologii jako współorganizator zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Przemysłowej „ESG od nauki do praktyki: środowisko – społeczeństwo – ład zarządczy”, która odbędzie się 14 maja 2026 roku w Auli Głównego Instytutu Górnictwa – PIB w Katowicach.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach Uczelni Korczaka – Akademii Nauk Stosowanych, a współorganizatorami Główny Instytut Górnictwa – PIB oraz Polska Izba Ekologii.

Program konferencji obejmuje wystąpienia ekspertów reprezentujących wiodące ośrodki naukowe i instytucje oraz praktyków gospodarczych, którzy podejmą tematykę m.in.:

    • wyzwań środowiskowych i transformacji energetycznej,
    • raportowania niefinansowego i regulacji ESG,
    • odpowiedzialności społecznej organizacji,
    • ładu korporacyjnego i zarządzania ryzykiem.

Udział w konferencji stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zainteresowanych wdrażaniem koncepcji ESG.

Więcej informacji dostępnych są na stronie: www.pie.pl/konferencje/esg-od-nauki-do-praktyki/

Strona organizatora: https://uczelniakorczaka.pl/konferencja-esg/

Kontakt: konferencjaESG@uczelniakorczaka.pl, tel. 885806142

Ostatnie wolne miejsca na konferencję w ramach XII Międzynarodowego Kongresu EKOFORUM

Już za niecały miesiąc Perła Renesansu stanie się centrum debat o zielonej przyszłości. W dniach 21–24 maja 2026 roku odbędzie się XII Międzynarodowy Kongres EKOFORUM – wydarzenie gromadzące liderów samorządów, nauki, biznesu i organizacji społecznych z Polski i Europy. Udział w części merytorycznej jest bezpłatny, a rejestracja właśnie wchodzi w decydującą fazę.


Kongres – przestrzeń wiedzy i inspiracji


Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „ENERGETYKA, EKOLOGIA, BEZPIECZEŃSTWO – WSPÓLNA ODPOWIEDŹ NA NOWE WYZWANIA”. Tematyka obejmie m.in. bezpieczeństwo energetyczne, odnawialne źródła energii, gospodarkę o obiegu zamkniętym, elektromobilność, retencję wody oraz ochronę bioróżnorodności.

Organizatorzy postawili w tym roku na innowacyjną formułę spotkań, o czym opowiada Krzysztof Jan Stawnicki, prezes Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii:

— W tym roku postawiliśmy na eksperymentalną formę, tworząc nowoczesną, biznesową atmosferę w samym sercu Starego Miasta. Dzięki uprzejmości lokalnych przedsiębiorców scena główna stanie na dziedzińcu kamienicy przy ul. Bazyliańskiej 1. Tuż obok, w budynku Akademii Zamojskiej przy ul. Pereca 2, odbywać się będą specjalistyczne warsztaty oraz debaty. Zależy nam na połączeniu kawiarnianego klimatu sprzyjającego merytorycznym rozmowom z biznesowym konkretem, tak aby efekty tych działań realnie przełożyły się na rozwój samorządów, firm i instytucji.


Plenerowe święto ekologii


W weekend 23–24 maja Zamość otworzy się na mieszkańców i gości. W programie przewidziano X Festiwal żywności wolnej od GMO „Prosto od Rolnika”, debatę na temat suwerenności żywnościowej i energetycznej oraz Jarmark Ekologiczny. To doskonała okazja, by poznać innowacyjne rozwiązania środowiskowe i spróbować regionalnych produktów.

— Wydarzenie w Zamościu jest spójne z kierunkami rozwoju województwa lubelskiego. To okazja, by wspólnie wypracować konkretne działania na rzecz zielonej gospodarki i nowoczesnych ekoinwestycji — zaznacza Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.


Rejestracja – ostatni dzwonek!


Udział w konferencji w dniach 21–22 maja jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Organizatorzy podkreślają: to ostatni moment, aby zapewnić sobie miejsce w części merytorycznej Kongresu.

Formularz rejestracyjny i szczegółowy program dostępne są na stronie: www.ekoforum.info

Polska Izba Ekologii objęła wydarzenie patronatem.

Zachęcamy do uczestnictwa!

9. Kongres Biometanu w maju w Warszawie

W imieniu Organizatorów Magazyn Biomasa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 9. 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗶 𝗞𝗼𝗻𝗴𝗿𝗲𝘀𝘂 𝗕𝗶𝗼𝗺𝗲𝘁𝗮𝗻𝘂, 𝗸𝘁𝗼́𝗿𝘆 𝗼𝗱𝗯𝗲̨𝗱𝘇𝗶𝗲 𝘀𝗶𝗲̨ 18-19 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝗯𝗿. 𝘄 Warszawie.

Polska – obok Danii i Włoch – jest w europejskiej czołówce krajów o najlepszej perspektywie inwestycyjnej w zakresie produkcji zielonego gazu. Do września zeszłego roku w kontekście polskiego biometanu mówiono wyłącznie o potencjale. Czy pierwsza polska biometanownia w Strzelinie otworzyła drogę do dynamicznego rozwoju rynku? M.in. o tym będziemy mówić w maju podczas 9. Kongresu Biometanu.


Co czeka sektor biometanu?


Jak więc będzie wyglądała najbliższa przyszłość sektora w Polsce? Jakie systemy wsparcia dla inwestycji biogazowych i biometanowych będą dostępne dla inwestorów? Jakie miejsce biometan ma szanse zająć w procesie transformacji energetycznej polskiej gospodarki? To tematy przewodnie 9. Kongresu Biometanu, który odbędzie się 18-19 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Na Kongresie obecni będą przedstawiciele kadry zarządzającej branży biogazowej i biometanowej z Polski i Europy, a także reprezentanci kluczowych sektorów wspierających jej rozwój. Wśród gości znajdą się również przedstawiciele sektora energetycznego, transportowego, agrobiznesu i finansów, dostawcy innowacyjnych technologii oraz rozwiązań dla branży, jak również reprezentanci administracji rządowej i samorządowej, organizacji branżowych oraz NGO.

📋PROGRAM: www.magazynbiomasa.pl/kongres-biometanu/#program 

🖊REJESTRACJA:  www.magazynbiomasa.pl/kongres-biometanu/#rejestracja


Strefa Expo 

Podobnie jak w zeszłym roku Kongres Biometanu zorganizowany będzie w formule Conference&Expo, która daje możliwość zaprezentowania swojej oferty firmom sektora biometanu.

Jeśli chcesz dołączyć do Strefy Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – i znaleźć się wśród liderów branży, skontaktuj się nami: biometan@magazynbiomasa.pl+48 792 122 038


Polska Izba Ekologii objęła wydarzenie patronatem.

Serdecznie zapraszamy!

 

Premiera publikacji książkowej „Recykling 4.0: Nowe technologie w służbie zrównoważonego rozwoju”

Polska Izba Ekologii z przyjemnością informuje o premierze publikacji książkowej „Recykling 4.0: Nowe technologie w służbie zrównoważonego rozwoju”, autorstwa dr. Przemysława Jury – Przewodniczącego Rady Polskiej Izby Ekologii.

Publikacja została wydana przez Polską Izbę Ekologii oraz dofinansowana ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Recykling 4.0 – połączenie gospodarki o obiegu zamkniętym i technologii Przemysłu 4.0

Książka stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone transformacji systemów gospodarki odpadami w kierunku Recyklingu 4.0 – modelu integrującego założenia gospodarki o obiegu zamkniętym z rozwiązaniami charakterystycznymi dla czwartej rewolucji przemysłowej.

Autor przedstawia praktyczne zastosowania:

    • sztucznej inteligencji (AI),
    • automatyzacji procesów,
    • Internetu Rzeczy (IoT),
    • robotyki,
    • technologii blockchain,

w kontekście zwiększania efektywności operacyjnej, transparentności procesów oraz realizacji celów środowiskowych i klimatycznych.

Nowoczesne zarządzanie gospodarką materiałową

Publikacja pokazuje, w jaki sposób nowe technologie mogą:

    • wspierać nowoczesne zarządzanie gospodarką materiałową,
    • ograniczać koszty operacyjne,
    • poprawiać jakość surowców wtórnych,
    • wzmacniać konkurencyjność podmiotów działających w sektorze środowiskowym.

To pozycja skierowana zarówno do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, ekspertów branżowych, jak i wszystkich zainteresowanych kierunkami rozwoju zrównoważonej gospodarki.

Dostępność publikacji

Książka dostępna jest bezpłatnie w formie e-booka na stronie internetowej Polskiej Izby Ekologii – https://www.pie.pl/publikacje/

Zachęcamy do lektury oraz do dalszej dyskusji nad przyszłością nowoczesnej, cyfrowej i zrównoważonej gospodarki.

15. EKMiŚP – dołącz do kluczowej debaty o przyszłości biznesu w 2025 roku!

Już po raz piętnasty Katowice staną się centrum dialogu gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się pod hasłem „HERE & NOW” – zwracając uwagę na potrzebę natychmiastowego działania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej, technologicznej i geopolitycznej.

🗣️ – Albo staniemy się architektami przyszłości, albo jej wykonawcami – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

W programie Kongresu:
✅ 10 tematycznych ścieżek – od AI i cyfryzacji, przez marketing, prawo i finanse, aż po start-upy i międzynarodową współpracę,
✅ liczne panele, warsztaty i wydarzenia specjalne (m.in. Gala Społeczności RIG i 35-lecia RIG Katowice, E-commerce Business Innovations 2025),
✅ prestiżowe Nagrody Gospodarcze dla liderów rynku,
✅ okazja do networkingu z przedsiębiorcami, liderami opinii i ekspertami z całej Europy.

W poprzedniej edycji udział wzięło blisko 10 000 uczestników i ponad 350 prelegentów. Tegoroczna agenda została zaprojektowana w oparciu o realne potrzeby sektora MŚP – zgłoszone bezpośrednio przez uczestników EKMŚP 2024.

🌍 Jeśli Twoja firma działa globalnie lub planuje współpracę z dużymi graczami – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie.

🤝 Organizatorzy zapraszają również do współpracy w roli Partnera Kongresu – to unikalna szansa na zaistnienie w debacie gospodarczej i promocję marki w międzynarodowym środowisku.

📍 Dołącz do tych, którzy działają tu i teraz: www.ekmsp.eu.

 

Konferencja „Biznes z Klimatem – wszystko co powinniście wiedzieć o efektywności energetycznej”

Transformacja energetyczna biznesu w kierunku dekarbonizacji powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem aspektu efektywności w obszarze energetycznym, ekonomicznym i ekologicznym. Efektywność energetyczna pełni kluczową rolę w budowaniu odporności przedsiębiorstw na wzrost cen energii oraz ryzyka związane z zarządzaniem kwestiami zrównoważonego rozwoju w organizacji. O roli biznesu w transformacji energetycznej będą rozmawiać najlepsi polscy eksperci w czasie konferencji pn. Biznes z Klimatem – wszystko co powinniście wiedzieć o efektywności energetycznej, która odbędzie się 21 października 2025 w Warszawie (Tower Service). Organizatorem wydarzenia jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., która wkracza w kolejną dekadę swojej działalności z nową energią i nową strategią na lata 2025-2028.


Efektywność energetyczna: kluczowe wyzwania i perspektywy


Kształtowanie odporności firmy na wszelkie ryzyka wymaga dobrego planowania i uwzględniania w strategiach biznesowych czynników, które pozwolą prowadzić działalność w sposób nie tylko rentowny, ale i odpowiedzialny. Wzrost cen energii, nagromadzenie trudnych regulacji unijnych, rozwój sztucznej inteligencji – to zjawiska które sprawiły, że ostatnie lata stanowiły dla biznesu nie lada wyzwanie. Przedsiębiorstwa poświęciły wiele sił i środków na budowę nowych kompetencji w obszarze transformacji energetycznej, ESG i AI.

Efektywność energetyczna odgrywa w tym wymiarze kluczową rolę, mając potencjał nie tylko zmniejszenia zużycia energii i redukcji emisji gazów cieplarnianych, ale także wspierania wielu aspektów zrównoważonego rozwoju, takich jak ochrona środowiska, ograniczanie wykorzystania nieodnawialnych zasobów przyrodniczych, wzrost gospodarczy czy poprawa warunków życia społecznego.

W nowelizacji dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej EED, zasada „energy efficiency first” jest traktowana jako najwyższy priorytet i „powinna być uwzględniana we wszystkich sektorach, wykraczając poza system energetyczny, na wszystkich poziomach, w tym w sektorze finansowym”, a „rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej powinny być traktowane jako pierwszy wariant przy podejmowaniu decyzji dotyczących polityk, planowania i inwestycji”, stając się tym samym kluczowym czynnikiem wspierającym proces transformacji energetycznej.

Konferencja – program i panele tematyczne

Konferencja „Biznes z klimatem” stanowi zachętę do dyskusji na temat roli biznesu w transformacji energetyczno-klimatycznej oraz budowy ścieżek dojścia do neutralności klimatycznej z uwzględnieniem aspektów politycznych, prawnych, technicznych oraz finansowych. Do udziału w czterech panelach dyskusyjnych zostali zaproszeni czołowi eksperci, którzy w praktyce wdrażają w swoich organizacjach zasadę „efektywność energetyczna przede wszystkim”.

Dyskusje skupia się na takich tematach jak:

  • Nowe ramy efektywności energetycznej w obliczu zmian prawnych w polskiej i unijnej legislacji;
  • Dekarbonizacja sektora budynków w kontekście efektywności energetycznej;
  • Odnawialne Źródła Energii a krajowy mix energetyczny;
  • Innowacyjne modele finansowania inwestycji w efektywność energetyczną.

Pełna agenda wydarzenia jest dostępna na stronie: www.bizneszklimatem.kape.gov.pl
Termin: 21 października 2025, godz. 09:30 – 17:00
Miejsce: Tower Service, ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa


Rejestracja


Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem, prosimy o kontakt pod adresem mailowym bizneszklimatem@kape.gov.pl
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: KAPE – partner w transformacji energetycznej KAPE została powołana do życia 15 kwietnia 1994 roku, a jej głównym celem od początku istnienia była promocja energooszczędnych rozwiązań oraz poprawa efektywności energetycznej w Polsce. W ciągu ostatnich trzech dekad Agencja odegrała kluczową rolę w implementacji wielu innowacyjnych projektów na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym.
Przez lata działalności, KAPE nieustannie wspierała transformację polskiego sektora energetycznego w kierunku zrównoważonego zarządzania energią, a obecnie staje na czele wyzwań związanych z transformacją energetyczną. Działania podejmowane przez KAPE stanowią istotny wkład w realizację celów klimatycznych Unii Europejskiej.

Polska Izba Ekologii objęła wydarzenie patronatem. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

CIRCULAR WEEK 2025 nadchodzi!

Największe wydarzenie w Europie poświęcone gospodarce obiegu zamkniętego już 3-7 listopada 2025 r. w Warszawie.

Europa zmaga się z rosnącym problemem marnotrawstwa zasobów. Przeciętny Europejczyk zużywa około 14 ton surowców rocznie, z czego aż 5 ton kończy jako bezwartościowe odpady. To poziom, który dawno przekroczył możliwości regeneracyjne naszej planety i wymaga zdecydowanych działań. Bardziej zrównoważona produkcja i konsumpcja to ogromne wyzwanie dla gospodarek, ale też szansa na innowacje, nowe modele biznesowe i budowanie odpowiedzialnej przyszłości. Odpowiedzią jest gospodarka o obiegu zamkniętym – i to właśnie jej poświęcony będzie Circular Week, który w listopadzie już po raz ósmy połączy firmy, samorządy, start-upy i ekspertów z całej Europy[1].

Czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ)?

GOZ to model gospodarczy, którego celem jest maksymalne wykorzystanie zasobów w granicach planetarnych i minimalizacja odpadów. Zamiast tradycyjnego schematu „weź – wyprodukuj – wyrzuć”, GOZ stawia na wydłużanie cyklu życia produktów poprzez naprawę, odnawianie, ponowne użycie i recykling. Oznacza to ograniczenie odpadów do minimum i zatrzymywanie wartości surowców w gospodarce, nawet po zakończeniu życia produktu.

Rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym to klucz do walki z tzw. potrójnym kryzysem planety – zmianami klimatu, utratą bioróżnorodności i zanieczyszczeniem środowiska. Przekształcenie gospodarki zgodnie z zasadami GOZ pozwala zmniejszyć presję na środowisko i lepiej zarządzać zasobami[2].

Circular Week – spotkanie liderów, innowatorów i ekspertów GOZ


[1] https://www.eea.europa.eu/en/analysis/publications/europes-circular-economy-in-facts

[2] https://www.eea.europa.eu/en/analysis/publications/accelerating-the-circular-economy

W dniach 3-9 listopada 2025 r. odbędzie się kolejna, już ósma edycja Circular Week – międzynarodowego tygodnia poświęconego gospodarce o obiegu zamkniętego, zrównoważonemu rozwojowi i zielonym innowacjom.

Circular Week to cykl wydarzeń, warsztatów, konferencji i inicjatyw odbywających się w całej Europie, organizowanych przez firmy, samorządy, instytucje badawcze, NGO i społeczności lokalne. To unikalna okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze GOZ.

„Circular Week to nie tylko wydarzenie, to ruch społeczny, który łączy ludzi, organizacje i instytucje z całej Europy wokół idei gospodarki cyrkularnej. To przestrzeń, w której dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i pasją do zrównoważonego rozwoju. Od lat udowadniamy, że gospodarka o obiegu zamkniętym i innowacje mogą iść w parze z realnymi działaniami i wymiernymi rezultatami. Chcemy pokazać, że transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju jest możliwa i opłacalna – zarówno dla środowiska, jak i dla biznesu” – mówi Agnieszka Sznyk, prezeska Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.

Circular Week 2025 w skrócie:


Dołącz do Circular Week 2025!
Rejestracja już trwa – dołącz do inspirujących warsztatów, konferencji i inicjatyw organizowanych w całej Europie! Circular Week to wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy chcą stać się częścią tego wyjątkowego, cyrkularnego tygodnia.


Zarezerwuj datę: 3-9 listopada 2025 r.

Więcej informacji: www.circularweek.org

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO oraz Polish Circular Hotspot.

Polska Izba Ekologii objęła wydarzenie patronatem. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. 

Ostatnie wolne miejsca na konferencję w ramach XI Międzynarodowego Kongresu EKOFORUM w Zamościu

Już za miesiąc Perła Renesansu – Zamość – stanie się centrum debat o zielonej przyszłości. To właśnie tutaj w dniach 11–14 września 2025 roku odbędzie się XI Międzynarodowy Kongres EKOFORUM, wydarzenie gromadzące liderów samorządów, nauki, biznesu i organizacji społecznych z Polski i Europy.

Kongres – przestrzeń wiedzy i inspiracji

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Miasto Doskonałe – progres w życiu człowieka, gospodarki i regionu”. W dniach 11–12 września w salach konferencyjnych dawnej Akademii Zamojskiej odbędą się panele eksperckie, warsztaty i prezentacje technologii. Tematyka obejmie m.in. transformację energetyczną, odnawialne źródła energii, gospodarkę o obiegu zamkniętym, elektromobilność, retencję wody, ochronę bioróżnorodności i zielony transport.

EKOFORUM to nie tylko konferencja, ale przestrzeń inspiracji i wymiany doświadczeń. Chcemy, aby każdy uczestnik wrócił z Zamościa z nowymi pomysłami, kontaktami i praktyczną wiedzą, którą można zastosować w swojej gminie, firmie czy instytucji – podkreśla Krzysztof Jan Stawnicki, Prezes Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii.

Plenerowe święto ekologii

W weekend 13–14 września Zamość stanie się centrum ekologicznych atrakcji dla mieszkańców i gości. W programie: X Festiwal żywności wolnej od GMO „Prosto od Rolnika”, Zamojskie Targi Nowych Technologii oraz Jarmark Ekologiczny. To doskonała okazja, by poznać innowacyjne rozwiązania środowiskowe, spróbować regionalnych produktów i zobaczyć najnowsze modele aut zeroemisyjnych.

Wydarzenie w Zamościu jest spójne z kierunkami rozwoju województwa lubelskiego. To okazja, by wspólnie wypracować konkretne działania na rzecz zielonej gospodarki i nowoczesnych ekoinwestycji – zaznacza Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Rejestracja – ostatni dzwonek!

Udział w konferencji w dniach 11–12 września jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy apelują o jak najszybsze zgłoszenia, aby zagwarantować udział w części merytorycznej Kongresu.

Formularz rejestracyjny i szczegółowy program dostępne są na stronie Organizatora: www.ekoforum.info.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Materiały pokonferencyjne nt. „Poprawa efektywności energetycznej i rozwój OZE”

W dniu 17 czerwca br. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13)., odbyła się konferencja hybrydowa Polskiej Izby Ekologii „Poprawa efektywności energetycznej i rozwój OZE.

(pdf do pobrania)

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie:
www.pie.pl/konferencje/poprawa-efektywnosci-energetycznej-i-rozwoj-oze

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną naszą konferencję. Będzie ona poświęcona zasobom wód i ich ochronie, gospodarce wodnej i gospodarce wodno-ściekowej, która odbędzie się w trzeciej dekadzie października 2025. Więcej informacji wkrótce.