Aktualności

PIE została partnerem XI edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG ® 2018

  Polska Izba Ekologii została partnerem XI edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG ® 2018, które odbędą się w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
 
INTARG – inwestycja w ekologię.

  Nikt już dziś nie wątpi, że przyszłość jest zielona. Dymiące kominy, wysokoemisyjne silniki, czy sterty zalegających śmieci, to niepożądane elementy krajobrazu. Sceptyków nie brakuje, jednak ich entuzjazm skutecznie gaszą wydarzenia takie jak INTARG.

  XI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG to nie tylko prezentacja innowacji, ale też zmiany zachodzące w samej formie targów. Jak dotąd targi te były poświęcone innowacyjności i nowym technologiom, nie wyróżniano specjalnych branż. Jednak wzrost świadomości społecznej oraz rosnąca potrzeba technologiczna zapobiegania negatywnym skutkom eksploatacji środowiska sprawiły, że potrzeba wyróżnienia takiej strefy stała się jak najbardziej zasadna. Trendy i kierunki przyszłego rozwoju dało się już zauważyć w poprzednich edycjach, kiedy prezentowano liczne wynalazki z dziedziny szeroko pojętej ekologii. Na INTARGu prezentowano w ubiegłych latach systemy recyklingu, produkcji paliw, czy ulepszenia dla samochodów elektrycznych.

  W tym roku zainaugurowana strefa EKO będzie miała szansę przyciągnąć większą liczbę wystawców i ciekawych propozycji dotyczących usprawnień w przemyśle i biznesie. Promocja wiedzy o środowisku i sposobów ratowania go nie ogranicza się jedynie do wąskiego marginesu zaawansowanych technologii.
  Na INTARGu zapoznać będzie się można również z bardziej przystępnymi, choć nie mniej wyszukanymi propozycjami z innych branż jak branża spożywcza, kosmetyczna. Wydarzenie to nastawione jest również na promowanie wiedzy o samej ekologii, dlatego w programie przewidziano również prezentacje oraz konferencje, które zapewnią merytoryczne oparcie dla prezentowanych rozwiązań.

  Warto podkreślić, że targi są imprezą międzynarodową, która od wielu lat gromadzi renomowanych naukowców z całego świata. Dzięki temu targi są wspaniałym miejscem do porównywania doświadczeń i wzbogacenia własnego know-how o pomysły  kolegów z Azji lub Ameryki.

  Zatem jeśli ekologia jest Ci bliska, chciałbyś poznać najnowsze trendy, zaprezentować własne rozwiązania lub podzielić się swoją wiedzą jako specjalista, zapraszamy do kontaktu i widzimy się na INTARG EKO!

« wróć do listy elementów