Aktualności

Patronat honorowy PIE nad 7. PLGBC Green Building Symposium - 05.10.2017 r.

Polska Izba Ekologii objęła patronatem honorowym 7 edycję PLGBC Green Building Symposium, która odbędzie się 
5 października 2017 r. w Warszawie (Reduta Banku Polskiego).

Sesje tematyczne 7. PLGBC Green Building Symposium

Podczas sesji głównej i równoległych sesji tematycznych tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium (5 października 2017, Reduta Banku Polskiego, Warszawa), przedstawiane będą najnowsze trendy w zielonym budownictwie, obalone zostaną mity z nim związane, zaprezentowane będą różne podejścia do koncepcji green building, a także sposoby finansowania zrównoważonych inwestycji w budownictwie – partnerem tegorocznej konferencji jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju EBRD.

Sesja główna

Stajemy dziś przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wyczerpywanie się paliw kopalnych, wzrost światowej populacji z jednoczesnym jej spadkiem i starzeniem się w krajach rozwiniętych, globalizacja, rosnące zadłużenie państw, narastające nierówności społeczne, zmiana klimatu i inne zagrożenia środowiskowe, narastający kryzys migracyjny, szybkie zmiany technologiczne i wiele innych. To, co zrobimy (oraz to, czego nie zrobimy), zdeterminuje naszą przyszłość.

Czy w takim dynamicznym świecie powinniśmy podążać za światowymi megatrendami, zaleceniami przełomowych badań, czy też może stale odnosić się do utartych schematów? A może połączyć te dwa podejścia? Odszukać alternatywne sposoby myślenia, które być może pomogą uniknąć popełniania wciąż tych samych błędów.

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą znaleźć prof. Charles Kibert, dr Marcin Popkiewicz, Ross Shuster i przedstawiciel Foster+Partners.

Sesja Green Building Financing

Jako sektor o bardzo wysokim zużyciu energii, budownictwo oferuje jedne z największych możliwości zrównoważonych inwestycji.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju EBRD postrzega zielone inwestycje jako jeden ze sposobów na wypełnienie swojej misji wspierania regionu w transformacji w kierunku otwartej i konkurencyjnej gospodarki rynkowej, natomiast transformację ekonomiczną – jako przejście na gospodarkę niskoemisyjną. W sektorze budownictwa taką transformację wspomagają innowacyjne rozwiązania finansowe dla obiektów komercyjnych, mieszkaniowych i użyteczności publicznej.

W ujęciu instytucji finansowych, firm i organizacji państwowych EBRD przedstawi przykłady wspomnianych rozwiązań, wyzwania w finansowaniu sektora zrównoważonego budownictwa, będzie można zastanowić się także, jak będzie wyglądało finansowanie budynków zeroenergetycznych po 2020 roku.

Sesja Green Building Design & Trends

Można stworzyć biuro przyszłości, z którego pracownicy nie będą chcieli wychodzić do domu: o najwyższej jakości środowisku wewnętrznym, takie, w którym użyto wielu zielonych koncepcji, a jednocześnie przyjazne zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Lecz prawdziwie zrównoważone będzie dopiero wtedy, gdy jego użytkownicy zaangażują się w ciągły proces czynienia go takim.

W tej sesji obalone zostaną mity związane z zielonym budownictwem i omówione będą różne podejścia do zrównoważonego projektowania.

 
Więcej informacji o kolejnych prelegentach i zawartości merytorycznej sesji już wkrótce!

Rejestracji na 7. PLGBC Green Building Symposium można dokonać na stronie:
http://konferencja.plgbc.org.pl/rejestracja/.


PLGBC Green Building Symposium od kilku lat jest już symbolem zielonego postępu w polskiej branży nieruchomości oraz najlepszą platformą wymiany pomysłów, współpracy, partnerstwa i nowych informacji. Przekrojowa tematyka najbardziej rozpoznawalnej konferencji o zielonym budownictwie pozwala na zebranie szerokiego grona odbiorców z Polski i zagranicy, uczestniczących w procesach rynku nieruchomości.
Wydarzenie odbędzie się 5 października w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 w Warszawie, a podczas uroczystej gali po konferencji zostanie rozstrzygnięty prestiżowy konkurs PLGBC Green Building Awards.
Więcej informacji na stronie: http://konferencja.plgbc.org.pl.
« wróć do listy elementów