Aktualności

I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE 2017

  W dniach 26-28 czerwca 2017 r. w Zakopanem odbywa się I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE pod hasłem "Wyłączamy Niską Emisję", w którym bierze udział Polska Izba Ekologii oraz Platforma Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe.
 
  Tematem przewodnim Forum są zagadnienia związane z ograniczaniem niskiej emisji i poprawy jakości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem problemów miejscowości położonych na obszarach górskich. Temat jakości powietrza jest bardzo szeroki i zarządzanie jakością powietrza zależy od bardzo wielu różnych czynników: począwszy od polityki energetycznej i paliwowej, poprzez politykę ochrony środowiska, rozwój i innowacje, transport po politykę regionalną i lokalna z uwzględnieniem aspektów zagospodarowania przestrzennego. Forum jest szczególną okazją spotkania i porozmawiania o problemach jakości powietrza różnych stron: od poziomu rządowego w tym przedstawicieli różnych Ministerstw poprzez przedstawicieli samorządów na  poziomie regionalnym i lokalnym.
 
   

  Organizatorami Forum EKOZAKOPANE są: Urząd Miasta Zakopane, Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Ośrodek Badawczy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
 
Więcej informacji:
www.ekoforumzakopane.pl
« wróć do listy elementów